W związku z porozumieniem o wzajemnej współpracy w dniach 29 i 30 sierpnia br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie przeprowadzili kolejne już szkolenie połączone z ćwiczeniami w zakresie działań przeciwpowodziowych oraz gaszenia pożarów kompleksów leśnych. Szkolenie zostało przeprowadzone dla 102 Batalionu Lekkiej Piechoty X Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

29 sierpnia w miejscowości Maśnik przy kanale Strumień przeprowadzono ćwiczenia z zakresu działań przeciwpowodziowych. Żołnierze WOT pod nadzorem instruktorów z KP PSP Staszów szkolili swoje umiejętności w zakresie układania worków z piaskiem, obsługi nasypywarki do piasku, likwidacji przesiąków w korpusie i przy podstawie wału oraz układania zapór przeciwpowodziowych.

30 sierpnia na terenie Nadleśnictwa Staszów w miejscowości Strużki odbyły się ćwiczenia z zakresu gaszenia pożarów kompleksów leśnych. Żołnierze WOT poznali zasady gaszenia kompleksów leśnych oraz uczestniczyli w budowie dwóch magistrali wodnych o długości ponad 1000 metrów z użyciem kontenera wężowego.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowanie i zaangażowanie żołnierzy  WOT.

 

Opracowanie: kpt. Michał Bednarski, KP PSP Staszów

Zdjęcia: KP PSP Staszów

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie

ul.Parkowa 4, 28-200 Staszów

Telefon kontaktowy

15 864 24 72

Elektroniczna skrzynka podawcza

/kppspstaszow/SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 27982

Kubik-Rubik Joomla! Extensions